top of page
Medila Sağlık ve Yaşam Merkezi

Sağlık ve Yaşam Merkezi

İyi yaşam ya da sağlıklı yaşam olarak da adlandırılabilen wellness; bireyin hayatındaki stresi yönetebilmesi, iyi bir destek sistemine sahip olması, duygularıyla nasıl başa çıkabileceğini bilmesi ve hayatında denge kurabilmesiyle ilgilidir. Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımına göre, ‘wellness’ “sadece hasta olmamak değil; fiziksel, zihinsel ve sosyal bakımdan da iyi olma durumudur.”

Herkes kendinden emin ve mutlu olmak ister, wellness kavramı da bu iyi olma haline işaret etmektedir. Wellness yöntemleri kişinin fiziki ve ruhsal açıdan kendini mutlu hissetmesi için farklı uygulamaları kapsar. Medila Sağlık ve Yaşam Merkezi doktorları ve uzmanları tarafından gerçekleştirilen bu uygulamalarda kondüsyon bantları, bisikletler, kas geliştirme ürünlerinin kullanılması ile psikolojik terapiler vardır.

İyi yaşam ya da sağlıklı yaşam olarak da adlandırılabilen wellness; bireyin hayatındaki stresi yönetebilmesi, iyi bir destek sistemine sahip olması, duygularıyla nasıl başa çıkabileceğini bilmesi ve hayatında denge kurabilmesiyle ilgilidir.

Dünya Sağlık Örgütü’nün tanımına göre, ‘wellness’ “sadece hasta olmamak değil; fiziksel, zihinsel ve sosyal bakımdan da iyi olma durumudur.” Herkes kendinden emin ve mutlu olmak ister, wellness kavramı da bu iyi olma haline işaret etmektedir.

Wellness yöntemleri kişinin fiziki ve ruhsal açıdan kendini mutlu hissetmesi için farklı uygulamaları kapsar.Medila Sağlık ve Yaşam Merkezi doktorları ve uzmanları tarafından gerçekleştirilen bu uygulamalarda kondüsyon bantları, bisikletler, kas geliştirme ürünlerinin kullanılması ile psikolojik terapiler vardır.

Yaşlı Bakım Hizmetleri
Konaklamalı Fizik Tedavi Hizmeti
Fizik Tedavi Hizmeti
Rehabilitasyon Hizmeti

Yaşlı Bakım
Hizmetleri

Yaşlı hastalıkları, her yaşta görülebilen ama yaşlı insanlarda daha sık rastlanan hastalıklar olarak adlandırılır. Birçok yaşlı hastalığına profesyonel tedavi yöntemleri sunan MEDİLA Sağlık ve Yaşam Merkezi, yaşlıların daha huzurlu ve sağlıklı bir hayat geçirmeleri için tüm imkânları sağlık ve yaşam merkezinin içinde bulundurmaktadır.

Konaklamalı Fizik Tedavi Hizmeti

Konaklamalı fizik tedavi veya diğer adıyla yatarak fizik tedavi; engelliliğe sebebiyet veren beyin hasarı, inme (felç), akut stroke, omurilik hasarı, parkinson, geriatrik ağrılar, kalça-diz protez operasyonları sonrası bakım gibi hasta profilleri; bu alanlarda uzman personel gözetiminde, her türlü gelişmiş teknolojiler kullanılarak takip edilmektedir.

Fizik Tedavi
Hizmeti

Fizik tedavi, vücuda dışarıdan uygulanan sıcak, soğuk uygulamalar, elektrik akımları, masaj ve egzersiz ile ağrıyı kesmeye yönelik uygulamaları içeren ve kas iskelet sistemi hastalıklarında ya da yaralanmalarında uygulanan ilaç dışı bir tedavi şeklidir. Ağızdan verilen tedavilere ek olarak ya da tek başına uygulanabilir.

Rehabilitasyon
Hizmeti

Rehabilitasyon, hastalık veya kazalar sonucu yetenek kaybı yaşayan kişilerin hayata adaptasyonunu amaçlar. MEDİLA’nın ekibi, çeşitli uzmanları bünyesinde barındırır. Konaklamalı fizik tedavi, çeşitli sağlık sorunları yaşayan hastalar için uzman gözetiminde, ileri teknolojilerle sunulan bir hizmettir.

Sağlıklı Beslenme ve Bağışıklık Sistemi Güçlendirme
Acil Müdahale ve Tedavi
Wellness
Müzik Terapisi

Sağlıklı Beslenme ve Bağışıklık Sistemi Güçlendirme

Sağlık; sadece hastalık veya sakatlık halinin olmaması değil, bedensel, ruhsal ve sosyal yönden tam bir iyilik halinin olmasıdır. Yaşam boyu her alanda sağlıklı olabilmek ve iyilik halini sürdürebilmek bireylerin doğrudan kontrollerinde olmayan, aileden getirilen kalıtsal etmenler, hava kirliliği gibi çevresel etmenler, günümüzde meydana gelen salgın hastalıklar ve yetersiz sağlık sistemi gibi sistemik etmenler nedeniyle her zaman olası ya da kolay olmayabilir.
Önleme önemlidir.

Acil Müdahale ve Tedavi

Konaklayan misafir ve hastalarımıza acil durumlarda gerekli tedaviyi sağlamak üzere Acil Servis Hizmetimiz her zaman hazır bulunmaktadır. MEDİLA acil müdahale gerektiren durumlar için bölgedeki anlaşmalı hastanelere 7/24 hasta nakil hizmeti sağlar, ayrıca taburcu olan hastalar için eve veya havaalanına transfer hizmetleri sunar. Bu hizmetler, hastalarımızın her zaman güvende ve desteklenmiş hissetmelerini sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Acil Servisimiz, deneyimli personeli ve modern ekipmanları ile her türlü acil duruma hızla müdahale edebilme kapasitesine sahiptir.

Wellness

Wellness, bireyin stres yönetimi, sağlam bir destek sistemine sahip olması ve duygusal denge kurabilmesi ile ilgilidir. Bu kavram, kişinin hayatındaki dengeyi sağlama yeteneğini vurgular. Sağlık, sadece hastalık ya da sakatlığın yokluğu değil, aynı zamanda bedensel, ruhsal ve sosyal iyilik halidir. Ancak, sağlık durumu genetik, çevresel ve sistemik faktörler gibi değişkenlere bağlıdır. Bu faktörler bireyin sağlıklı kalma kapasitesini etkileyebilir ve yaşam boyu wellness hedeflerine ulaşmayı zorlaştırabilir.Wellness, kişisel denge ve sağlık, çevresel ve genetik faktörlerle şekillenir.Sağlık, bir bütündür.

Müzik
Terapisi

Misafirlerimizin fiziksel, duygusal, zihinsel ve sosyal ihtiyaçlarına yönelik olarak müzik kullanarak yapılan bir terapi şeklidir. Müzik terapisi, genellikle eğitimli bir müzik terapisti tarafından yapılmaktadır ve çeşitli müziksel etkinliklerle eğlenceli vakit geçirilir.Grup içinde yapılan müzik etkinlikleri, sosyal etkileşimi artırmaktadır. Grupsal müzik çalma ve şarkı söyleme etkinlikleri, birbirleriyle etkileşimi ve sosyal adaptasyonu güçlendirmektedir.Bu terapinin amacı, müziğin iyileştirici gücünden faydalanarak bireylerin genel iyilik halini artırmaktır.

Sosyal Etkinlikler
 Psikososyal Destek Programları

Yaşlı misafirlerimizin kendi yaşıtlarıyla beraber sosyal bağlarını güçlendirmelerine, zihinsel ve duygusal sağlıklarını desteklemelerine yardımcı olmak için çeşitli etkinlikler bulunmaktadır.Resim, el sanatları, müzik veya drama gibi sanatsal etkinlikler misafirlerimizin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarına ve ifade etmelerine yardımcı olmaktadır. Sosyal hayata katılma konusunda da bitki-bahçe bakımı, okuma ve kitap kulübü, kart oyunları, masa oyunları veya tombala gibi sosyal aktiviteler yapılmaktadır.

Sosyal
Etkinlikler

Psikologlarımız kuruluşa kabul edilecek yaşlıların gerektiğinde psikolojik incelemeleri yapıp kuruluşa kabul edilen yaşlıları uyum aşamasında izler ve ilgili raporları düzenler. Yaşlının ruhsal özelliklerini ve kuruma uyum sağlama sürecinde geçmiş yaşantısından doğan sorunları saptar, gerektiğinde hastane psikiyatri klinikleri ile beraber vaka takibi yapar, kendi yada yakınlarının isteği ile yaşlıyı yeni yaşantısına hazırlama çabasında bulunur. Yaşlı bireyler arasında bağlantı kurmalarına yardımcı olur.

bottom of page