top of page
Medila Yaşlı Yaşam ve Bakım Merkezi

Yaşlı Yaşam ve Bakım Merkezi

Merkezimiz Edremit Güre’de bulunmakta olup insana saygı, sevgi çerçevesinde değer katan ve kişiselleştirilmiş bakım ilkesiyle geniş hizmet yelpazesine sahip Avrupa standartlarında bakım ve rehabilitasyon hizmetlerini uzman sağlık ve bakım kadrosuyla 7 gün 24 saat hizmet sunmaktadır.

 

Güre Sahile 1 km, Akçay’a 5 km, Altınoluk’a 14 km, Edremit’e 15 km, Uluslararası Koca Seyit Havalimanı’na 20 km mesafededir.

 

Otel konforunda olup hastane donanıma sahip özel tasarlanmış odalarıyla misafirlerine hizmet vermektedir. Standartları yüksek bir sağlık ve bakım hizmeti verirken, bunu evinizin rahatlığında ve bir otel konforunda sunmayı hedeflemiştir.

 

Medila Bakım Merkezimiz, misafirlerinin rahat ve huzuru için “sıcak bir ev ortamını aratmayacak konforda ve bir hastaneyi aratmayacak güvende” yeni, farklı, özel ve huzur bulacağınız bir hizmet anlayışı sunmaktadır.

Yaşlı Yaşam Misafiri
 Profesyonel Geriatri  (Yaşlı) Bakım
Engelli ve Palyatif Bakımı
Kanser Hastalarının  Bakımı ve Beslenmesi

Yaşlı Yaşam
Misafiri

Sosyo-kültürel yaşam şartlarından ötürü büyüklerimize uygun ve yeterli ortam şartlarının olmaması, yaşlanmayla birlikte sağlığın bozulması, yaşlılarımızın evde bakımını güçleştirmektedir. Bakıma ihtiyaç duyan büyüklerimiz için merkezimiz kendi yaşıtlarıyla beraber zaman geçirebilecekleri, sağlık kontrollerinin düzenli takip edilebileceği, yaşlarına uygun hobiler edinerek verimli zaman geçireceği en uygun yerdir.

Engelli ve Palyatif
Bakımı

Engelli bireylerin ve palyatif bakım hastalarının yaşam kalitesini artırmak için rehabilitasyon ve terapi önemlidir. Bu süreçler, bireylerin topluma entegrasyonunu ve günlük yaşam aktivitelerine katılımlarını sağlar. Geriatri, yaşlıların yaşam kalitesini iyileştiren önemli bir bilim dalıdır. İleri yaş, adaptasyon gerektirir. Ancak çevresel faktörler, yaşlıların depresif ve yalnız hissetmelerine neden olabilir.Destek sistemleri kritiktir.

Profesyonel Geriatri  (Yaşlı) Bakım

Geriatri’nin birçok disiplin gibi önemli bir bilimsel alan olduğunu ve bu hizmetin profesyonel kişiler tarafından verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. İleri yaş dönemi; insanın, kendi fiziki ve sosyal yeterliklerine uygun olarak yaşamını yeniden yapılandırması gereken bir dönemdir. Ancak; ileri yaş sahibi bireyler günümüz şartları ve çevresel koşulları nedeni ile zaman zaman kendilerini depresif ve yalnız hissetmektedirler.

Kanser Hastalarının 

Bakımı ve Beslenmesi

Kanserle mücadele eden hastalara özel bir program sunuyoruz, bu program kanserin getirdiği fiziksel, duygusal ve beslenme zorluklarına bütüncül bir yaklaşım sağlayarak yaşam kalitesini artırmayı amaçlar. Profesyonel destekle sevdiklerinizin bakımını ve beslenme ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilirsiniz. Lütfen destek için bizimle iletişime geçin. Destekli Palyatif Bakım Merkezi olarak sizlere rehberlik etmek bizim için bir onurdur.

Home Vent'li  (Solunum Cihazlı) Hasta Bakımı
Son Dönem Organ Yetmezliği  (Kalp, Akciğer vb.) Bakımı
 Yatağa Tam Bağımlı Hasta ( Kronik Bakım )
Nörolojik Hasta Bakımı ( Alzheimer, Demans, Parkinson )

Home Vent'li

 (Solunum Cihazlı) Hasta Bakımı

Merkezimizde Home-ventli hastaların bakımı için; yoğun bakım tecrübesi ve deneyimine sahip alanında uzman sağlık personelleri bulunmaktadır.Ayrıca hastalara hastane standartlarına uygun şekilde düzenlenmiş̧ merkezi oksijen, aspirasyon sistemi ile hizmet sunulmaktadır. Hastaların kan basıncı, kalp hızı, vücut ısısı gibi hayati bulguları merkezi sistem monitörlerle sürekli takip edilmektedir. Gerekli girişimler deneyimli ve alanında uzman ekip üyelerimiz tarafından yapılmaktadır.

 

Son Dönem
Organ Yetmezliği

(Kalp, Akciğer vb.) Bakımı

Organ yetmezliği çeken misafirlerimiz için hayati fonksiyonları destekleyen, stabilizasyonu sağlayan tedaviler sunuyoruz. Fonksiyon göstermeyen organlara yönelik destekleyici tedaviler uyguluyoruz. Tedavi süreçlerine odaklanmalarını sağlamak için rahat ve destekleyici bir ortam hazırlıyoruz. Amacımız, her hastanın iyileşme potansiyelini maksimize etmek ve hastalarımızın sağlığı ile konforunu en önemli öncelik olarak görmektir.Hasta memnuniyeti önceliğimizdir.

Yatağa Tam Bağımlı Hasta

( Kronik Bakım )

İnsanlar çeşitli nedenlerle hastalanabilir, sakatlanabilir ya da yatağa bağlı hale gelebilir. Yatağa bağlı hastaların ihtiyaçlarını karşılamak ve yaşam kalitelerini artırmak için çabalıyoruz. Amacımız, ağrı gibi yaşam kalitesini düşüren semptomları azaltarak hastaların rahatını sağlamaktır. Palyatif bakım odalarımız, teknolojik imkanlarla donatılmış olup, her yatakta oksijen, hava, aspirasyon sistemleri ile monitör ve ventilatör mevcuttur. Bu donanımlarla hastalarımıza en iyi bakımı sunmayı hedefliyoruz.

Nörolojik Hasta Bakımı

( Alzheimer, Demans, Parkinson )

Günümüzde en önemli sağlık sorunları arasında gösterilen alzheimer, demans, parkinson ve yaşlılık depresyonu gibi ileri yaş mental sorunlarına sahip yaşlıların özel bir programa ihtiyaç duyduğu bilinci ile alanında tecrübeli bakım profesyonelleri ile çözüm ortağınız olarak Edremit/Güre’deyiz. İnme geçiren hastalar, çoğunlukla yatağa bağımlı oldukları için FTR kurumları hastaları kabul edememektedir. Tesisimizde inme geçirdikten sonra yatarak fizik tedavi alması gereken hasta grubuna hizmet verilmektedir.

 İnme Sonrası Bakım ve Fizik Tedavi
 Sosyal Etkinlikler
 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 Ameliyat Sonrası ve Kısa Süreli Bakım
Müzik Terapisi

Kurumumuzda yatarak fizik tedavi programları, uzman kadronun gözetiminde ve ileri tıp teknolojileri ile sunulmaktadır. Modern tedavilerin yanı sıra, bölgesel kaplıca uygulamalarıyla zenginleştirilmiş fizik tedavi yöntemleri de uygulanmaktadır. Hizmet verdiğimiz hasta profilleri arasında beyin hasarı, inme, omurilik hasarı ve protez operasyonları sonrası bakım gibi çeşitli durumlar bulunmaktadır. Amacımız, her hastanın yaşam kalitesini artırmak ve rehabilitasyon süreçlerini en etkili şekilde yönetmektir.

Sosyal
Etkinlikler

Yaşlı misafirlerimizin kendi yaşıtlarıyla beraber sosyal bağlarını güçlendirmelerine, zihinsel ve duygusal sağlıklarını desteklemelerine yardımcı olmak için çeşitli etkinlikler bulunmaktadır.Resim, el sanatları, müzik veya drama gibi sanatsal etkinlikler misafirlerimizin yaratıcılıklarını ortaya çıkarmalarına ve ifade etmelerine yardımcı olmaktadır. Sosyal hayata katılma konusunda da bitki-bahçe bakımı, okuma ve kitap kulübü, kart oyunları, masa oyunları veya tombala gibi sosyal aktiviteler yapılmaktadır.

Ameliyat Sonrası ve Kısa Süreli Bakım

Merkezimiz, çok büyük bir ihtiyaca cevap vererek; ameliyat sonrası hastanın sağlığını ve iyileşme sürecini desteklemek için de hizmet vermektedir.Ameliyat sonrası doktor direktiflerine uygun hareket ediyor, beslenmelerini sağlayarak psikolojik destek, fizik tedavi ve rehabilitasyon ihtiyaçlarını karşılayarak iyileşme süreçlerini hızlandırıyoruz.Bu kapsamlı yaklaşım, hastalarımızın hem fiziksel hem de duygusal olarak en iyi şekilde iyileşmelerini sağlamaktadır.Hastaların refahı önceliğimizdir.Hızlı ve etkili iyileşme için her detayı düşünüyoruz.

Müzik
Terapisi

Misafirlerimizin fiziksel, duygusal, zihinsel ve sosyal ihtiyaçlarına yönelik olarak müzik kullanarak yapılan bir terapi şeklidir. Müzik terapisi, genellikle eğitimli bir müzik terapisti tarafından yapılmaktadır ve çeşitli müziksel etkinliklerle eğlenceli vakit geçirilir.Grup içinde yapılan müzik etkinlikleri, sosyal etkileşimi artırmaktadır. Grupsal müzik çalma ve şarkı söyleme etkinlikleri, birbirleriyle etkileşimi ve sosyal adaptasyonu güçlendirmektedir.Bu terapinin amacı, müziğin iyileştirici gücünden faydalanarak bireylerin genel iyilik halini artırmaktır.

 Psikososyal Destek Programları
 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Psikologlarımız kuruluşa kabul edilecek yaşlıların gerektiğinde psikolojik incelemeleri yapıp kuruluşa kabul edilen yaşlıları uyum aşamasında izler ve ilgili raporları düzenler. Yaşlının ruhsal özelliklerini ve kuruma uyum sağlama sürecinde geçmiş yaşantısından doğan sorunları saptar, gerektiğinde hastane psikiyatri klinikleri ile beraber vaka takibi yapar, kendi yada yakınlarının isteği ile yaşlıyı yeni yaşantısına hazırlama çabasında bulunur. Yaşlı bireyler arasında bağlantı kurmalarına yardımcı olur.

Fizyoterapistinizin hazırlayacağı fonksiyonel rehabilitasyon egzersiz programı ile zayıf bölgelerinizi güçlendirerek sağlıklı bir kas-iskelet sistemine kavuşabilirsiniz. Postür analiziyle kişiye özel hazırlanan egzersizler, ağrı kaynaklı fonksiyon kayıplarınızı iyileştirir, kan dolaşımını artırarak doku hasarının onarılmasını hızlandırır ve günlük yaşam aktivitelerinde daha bağımsız hale gelmenizi sağlar. Egzersiz planları bireyin yaşına, sağlık durumuna ve fiziksel özelliklerine göre özelleştirilir, böylece herkes için en uygun ve etkili program sunulur.

bottom of page